Агрономія

Контактні препарати наносять максимально щільно

Контактні препарати наносять максимально щільно
Технології обприскування, що заощаджують ваші гроші

Препарати контактної дії варто наносити максимально щільно, щоб не залишалося незахищених ділянок. Контролювати якість покриття найкраще чутливим до води папером.

Про це йдеться у статті журналу The Ukrainian Farmer.

«Якщо йдеться про препарати контактної дії, слід забезпечити максимально можливу щільність покриття. Вони діють тільки в місцях свого находження, тому необроблені ділянки зостануться незахищеними, і шкідники або хвороби й далі чинитимуть свою чорну справу», – зазначається у статті. 

Також зауважується, що препарати системної дії всмоктуються всередину рослини й переміщуються до кореня й молодих пагонів, тому їх можна вважати зручнішими для використання. Навіть якщо рослина буде вкрита препаратом не повністю, діюча речовина у будь-якому разі дістанеться всіх частин рослини й захищатиме її від зовнішніх загроз. 

«Зазвичай виробники вказують тип препарату на етикетках, тому визначити це просто. Оператор обприскувача повинен ураховувати ці чинники ще перед початком роботи. Тобто крім норми виливу й погодних умов, які потрібно узяти до уваги, слід визначитись з оптимальним розміром крапель, виходячи з типу самого препарату. Але вже після того, як було обрано певні розпилювачі й розпочато обприскування, слід переконатись, що все працює як слід», – радить видання. 

Відзначається, що для цього дехто оцінює якість вкриття за зміною забарвлення листкової поверхні, хтось дивиться на осад, що утворюється після висихання крапель. Однак краще застосовувати чутливий до води папір — він найкраще візуалізує якість обприскування на різних горизонтах рослинного покриву, на нижньому боці листка й інших важкодоступних місцях.

Читайте також: Розмір крапель при обприскуванні залежить від поверхні та погоди