Агрономія
Головне:
Агрономія

Компанія «Перше травня» підібрала дієві фунгіциди для захисту озимої пшениці від піренофорозу

У Херсонській області спостерігається поширення в посівах зернових культур доволі нетрадиційної для цього регіону хвороби — піренофорозу (жовта плямистість).

Про це AgroTimes розповів Сергій Косюк, керівник компанії «Перше травня» (с. Велика Олександрівка, Херсонська область).

«Ми регулярно здаємо в лабораторію зразки своїх рослин на виявлення патогенів, і останнім часом усе частіше нам повідомляють про розвиток цієї хвороби», — розповів він.

Збудником хвороби є гриб, що зимує на пожнивних рештках і насінні, навесні утворює акоспори, які вистрілюються й заражають пшеницю.

За словами фермера, діагностувати хворобу дещо складно, бо симптоми піренофорозу нагадують септоріоз, та й на різних сортах пшениці симптоми можуть варіювати. Тому для правильного вибору засобів захисту рослин краще проводити дослідження в лабораторії.

«Зважаючи на агресивність і швидке поширення піренофорозу в посівах озимої пшениці, слід використовувати препарати, що мають 2–3 діючих речовини — наприклад, «ударні» фунгіциди Адексар і Пріаксор, — ділиться досвідом аграрій. — Знизити ризики поширення хвороби дозволять вибір сортів із підвищеною стійкістю до захворювання, використання якісного насіннєвого матеріалу, знищення пожнивних решток і моніторинг полів».

Нагадаємо, жовта плямистість найбільше шкодить озимій пшениці за мінімального обробітку ґрунту. Раніше повідомлялося про стратегію фунгіцидного захисту озимини на Півдні.

Журнали