Агрономія
Головне:
Агрономія

На Київщині виявили чужорідний вид довгоносика

Днями у Василькові на Київщині зафіксували чужорідний вид довгоносика Otiorhynchus armadillo. Це вже не перша реєстрація виду на території України. Торік його було зафіксовано у Львові та Дніпрі.

Про це AgroTimes повідомив кандидат біологічних наук, науковий співробітник Зоологічного музею університету Осло (Норвегія), співзасновник Національної мережі інформації з біорізноманіття (UkrBIN) Микола Юнаков.

За його словами, досі шкодочинність цього виду в Україні не оцінювалася. Відомо, що живлення імаго Otiorhynchus armadillo зареєстроване щонайменше на 23 видах покритонасінних рослин.

«Він є одним з видів, які поширюються разом з розсадою декоративних рослин. Джерелом є центри продажу декоративних дерев та чагарників з країн ЄС (ймовірно Нідерланди). Наразі ведеться дослідження чужорідних видів в рамках проєкту Довгоносики України», – зазначив Микола Юнаков.

Як повідомляє Національна мережі інформації з біорізноманіття (UkrBIN), головний природний ареал виду пролягає в Альпах та їхніх передгір’ях. Вид також ізольовано зустрічається у Вогезах, низьких гірських масивах західної та центральної Європи, південному Рейнланді та північних Балканах. За останні 20 років штучно поширився за межі природного ареалу.

Нагадаємо, волога погода зумовлює поширення пшеничного трипса на колосі озимої пшениці. Як повідомлялося, цього року очікується висока чисельність оленки волохатої на ріпаку.

Журнали