Агрономія
Головне:
Агрономія

Хвороби озимого ріпаку уразили до 13% посівів культури

Посіви озимого ріпаку в Україні перебувають переважно в доброму та задовільному стані. На культурі свій розвиток продовжують стебловий капустяний і великий ріпаковий прихованохоботники, хрестоцвіті блішки, виявлено літ білокрилки, капустяного білана та оленки волохатої.

Про це йдеться у щотижневому звіті Держпродспоживслужби щодо фітосанітарного стану сільгоспкультур.

Чисельність великого ріпакового стеблового прихованохоботника становить від 1 до 4 екз. на рослину (Дніпропетровська, Запорізька, Київська, Миколаївська, Одеська, Луганська, та інші).

Хрестоцвітними блішками у крайових смугах полів пошкоджено до 8% обстежених площ, за чисельності 0,5-3 екз. на кв.м. Жуки хрестоцвітих блішок є найнебезпечнішими для сходів озимого ріпаку рано навесні (після відновлення вегетації озимого).

Активність і шкідливість блішок збільшується у жарку посушливу погоду. Враховуючи те, що за температури понад +15°C у суху сонячну погоду цей шкідник за чисельності понад 5 екз на кв.м  здатен повністю знищити сходи культури, захист сходів від них – важлива ланка у системі захисту ріпаку.

У господарствах, за перевищення шкідниками ЕПШ (ріпакового квіткоїда в період утворення бутонів – 1-2 жуки на рослину; стеблового капустяного прихованохоботника – 2 жуки на 40 рослин або 20 жуків на жовту чашку за 3 дні) необхідно провести крайові або суцільні обприскування дозволеними до використання препаратами.

На 6-13% обстежених площ уразили такі хвороби озимого ріпаку як переноспороз, альтернаріоз, фомоз, бактеріоз коренів, що пошкодили 2-12% рослин.

Журнали