Агрономія
Головне:
Агрономія

Господарство на Вінниччині відмовляється від передпосівної культивації через дефіцит опадів

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:
Господарство на Вінниччині відмовляється від передпосівної культивації через дефіцит опадів

На Вінниччині протягом останніх двох років сумарна кількість опадів відповідала нормі, втім, дефіцит опадів узимку дуже негативно впливає на врожайність сільгоспкультур, що спонукає господарства пристосовуватися і змінювати технологію вирощування. Так, в АФ «Батьківщина» для максимального збереження вологи торік відмовилися від передпосівної культивації.

Про це розповів головний агроном господарства Сергій Заведія в інтерв’ю журналу The Ukrainian Farmer.

«Навіть наймілкіша передпосівна культивація вивільнить вологу, якої й так немає. Тому невдовзі після закриття вологи ми почали сіяти. Потім на деяких площах прибирали бур’яни недорогим гліфосатом, після того проходили страховими гербіцидами, зокрема, на кукурудзі», – зазначив агроном.

За його словами, для збереження вологи можна тільки якісно обробити з осені грнут і максимально швидко закривати вологу. Сіяти ж треба, як тільки є тенденція до утримання стабільної температури, починаючи із семи градусів тепла.

В агрофірмі також розглядають питання придбання глибокорозпушувача, щоб підривати плужну підошву і дати можливість хоч мінімальній кількості води якнайглибше потрапити в грунт.  

Нагадаємо, озимий ріпак економніше використовує вологу при застосуванні регулятора росту. Раніше фермер розкрив власний сектрет збереження вологи в ґрунті.

Джерело:
AgroTimes

ЧИТАЙТЕ БІЛЬШЕ