Агрономія
Головне:
Агрономія

Геном сарани допоможе створити «розумні» пестициди

Вчені з Університету Лестера працюють над розшифровкою генетичного матеріалу пустельної сарани, яка є винуватицею голодних криз у країнах, що розвиваються.

Про це повідомляє Newfoodmagazine.

Очікується, що дослідження послужить основою для розробки «розумних пестицидів».

Вчені діють з хірургічною точністю, вловлюючи специфічні для сарани сигнали в нервовій системі, щоб «відключити» їхню руйнівну поведінку, не завдаючи шкоди іншим організмам.

Цього року через найсильніші за останні десятиліття навалами сарани надзвичайно постраждали країни Східної Африки, Аравійського півострова і Південно-Західної Азії. Популяція комахи-шкідника поширюється все сильніше. Проблему посилюють зміни клімату.

«Боротьба з навалами сарани ніколи не буде простою через складні умови на величезних територіях, але при наявності точної інформації і досліджень ми сподіваємося, що майбутні підходи можуть стати більш ефективними», – говорить доктор Том Метісон з відділу нейробіології, психології та поведінки Університету Лестера.

Нагадаємо, в Україні з саранових найбільше шкодять італійський прус і азійська сарана. ФАО розробила інноваційний інструмент для боротьби з сараною. Як повідомлялося, британські вчені розробили додаток, що інформує про наближення сарани. Рої сарани можуть стати кормом для курей.