Агрономія

В Україні з саранових найбільше шкодять італійський прус і азійська сарана

В Україні з саранових найбільше шкодять італійський прус і азійська сарана

Загрозу посівам соняшнику й кукурудзи можуть створювати саранові, особливо стадні види. 

В Україні із саранових шкодять сарана італійська, або прус, і перелітна, або азійська сарана; менше – середньоруська, марокканська й різні види кобилок: блакитнокрила, темнокрила, білосмугаста, чорносмугаста, безкрила, лучна. 

Відродження личинок відбувається у травні-червні залежно від температури повітря. 

Личинки за зовнішніми ознаками та способом життя схожі з дорослими особинами. Окрилення саранових відбувається із середини липня. 

Сарана має стадну й поодиноку фази, які мають значні розбіжності як у зовнішньому вигляді й фізіології, так і в характері поведінки. Комахи стадної фази забарвлені яскравіше й контрастніше, поводяться активніше, утворюючи куліги личинок або зграї імаго.

Торік у період вегетації поширення саранових було на низькому рівні, шкідники заселяли 2% площ від обстежених і були представлені переважно нестадними видами, а також одиночною фазою італійського пруса та перелітної (азіатської) сарани. 

Максимальну чисельність шкідників спостерігали в Донецькій, Запорізькій, Київській областях – осередково до 5-8 екз./м². Розвивалися саранові переважно на неорних землях. 

Поточного року за сприятливих умов (рання дружна суха весна з температурами вищими багаторічної норми) можливе виникнення осередків з підвищеною чисельністю італійського пруса, зокрема, у степових районах України. 

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!