Агрономія

Французькі екологи вимагають заборони застосування просульфокарбу

Французькі екологи вимагають заборони застосування просульфокарбу

Французькі органічні асоціації та бджолярі країни закликають владу до заборони застосування просульфокарбу – другого за популярністю гербіциду після гліфосату, пише euractiv.com.

Так, торік застосування просульфокарбу на полях з органічною гречкою спричинило збитки на суму 80 тис. євро та викликало бурхливу реакцію з боку сектору органічного землеробства.

Відповідно до спільної заяви, опублікованої Національною федерацією органічного сільського господарства (FNAB), Forébio – Федерацією органічних економічних організацій – та неурядовою організацією Générations Futures, цей гербіцид відноситься до найбільш летких і часто виявляється у повітрі.

Усі три організації, заручившись підтримкою бджолярів, вимагають негайної заборони продуктів на основі просульфокарбу, хоча раніше бджолярі не скаржилися на цей пестицид. Та оскільки французький уряд дозволив неонікотиноїди, бджолярі вирішили приєднатися до органічних ініціатив щодо заборони просульфокарбу.

Таким чином, французькі екологи сподіваються, що найближчими тижнями влада ухвалить тимчасове рішення про заборону просульфокарбу, який наразі переглядається на рівні ЄС з метою повторної авторизації після 31 жовтня 2022 року.

Нагадаємо, нещодавно британські вчені виявили, що прилипачі мають негативний вплив на бджіл.