Агромаркет

Французький уряд схвалює використання неонікотиноїдів виробниками цукрових буряків

Французький уряд схвалює  використання неонікотиноїдів виробниками цукрових буряків

Французькі урядовці схвалили законопроєкт, що дозволяє виробникам цукрових буряків використовувати заборонені раніше пестициди — неонікотиноїди.

Про це повідомляють в асоціації «Укрцукор» з посиланням на Reuters.

Пропозиція, що суперечить обіцянці президента Еммануеля Макрона під час його президентської кампанії не змінювати заборони на неонікотиноїди, направлена на те, щоб допомогти цукровій промисловості, яка опинилась у складній ситуації.

На Національних зборах Міністр сільського господарства Жюльєн Денорманді заявив, що згаданий законопроєкт розроблений для захисту самозабезпеченості Франції цукром і не суперечить цілям захисту навколишнього середовища.

Щоб фермери, у яких цього року обсяг виробництва впав в середньому на 15%, зовсім не відмовилися від вирощування цукрових буряків, уряд запропонував дозволити їм використовувати неонікотиноїди до 1 липня 2023 року.

Натомість екологи стверджують, що неонікотиноїди сприяють скороченню популяції бджіл, порушуючи їх відчуття орієнтації і спосіб розмноження. Саме тому екологічні групи розкритикували таке рішення уряду.

Згідно з даними Міністерства сільського господарства, у Франції, найбільшому виробнику цукру в Європейському союзі, цього року цукровим буряком було засіяно 420 тис. га, що на 5% менше, ніж торік. Середня врожайність знизилась на 11%, а на 30-50% полів зафіксовано ураження вірусною жовтухою.

Наразі законопроєкт про скасування заборони на неонікотиноїди надходить в Сенат для проведення другого голосування в нижній палаті.

Нагадаємо, в ЄС прогнозують істотне скорочення виробництва цукру.