Агрономія
Головне:
Агрономія

Фосфорні добрива мають позитивний ефект на зафосфаченому ґрунті

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Внесення фосфору в ґрунт на тлі зафосфачення мобілізує засвоєння як фосфору, так і азоту й калію, але все ж таки рівень живлення не сягає норми, пише журнал The Ukrainian Farmer.

Надходження в рослини кукурудзи калію та фосфору прямо залежне від рівня азотного живлення. Брак азоту помітно знижує поглинання калію та фосфору на зафосфаченому ґрунті. Внесення калійного добрива K40 не компенсує дефіцитні прояви.

За сумісного внесення фосфорного та калійного добрива P60K40 побуріння листя з’являється пізніше, тільки у фазу 9–10 листів розвитку кукурудзи, проти фази 6–7 листків інших безазотистих варіантів. Надходження азоту, як і фосфору, в рослинах за P60K40 суттєво перевищує інші варіанти без застосування азотного добрива, допускаючи й варіант удобрення K40, хоча подолати дефіцит азоту в рослинах і суттєво підняти рівень умісту фосфору можливе тільки за внесення азотного добрива.

У період перед викидом волоті вага та висота рослин на варіанті P60K40 суттєво перевищили варіант застосування тільки калійного добрива K40, хоча і є гіршими за варіанти застосування азотних добрив.

Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!