Агрономія

Фіксують зростання чисельності та утворення колоній попелиці на посівах кукурудзи

Фіксують зростання чисельності та утворення колоній попелиці на посівах кукурудзи

На 5-38% рослинах кукурудзи відмічається по краях полів зростання чисельності та утворення колоній попелиці, фітофаг заселив до 20% рослин.

Про це йдеться у щотижневому звіті Держпродспоживслужби щодо фітосанітарного стану сільгоспкультур.

У Дніпропетровській, Київській, Одеській, Полтавській, Рівненській, Сумській, Херсонській, Черкаській областях на посівах триває літ, яйцекладка та незначне відродження гусениць стеблового кукурудзяного метелика, на рослині нараховується по 1-2 яйцекладки, в кладці від 10 до 23 яєць.

У Закарпатській області розпочався літ західного кукурудзяного жука. З початком яйцекладки доцільно проводити 2-3-кратний випуск трихограми з інтервалом 5-6 днів. При виявлені до 3-х кладок яєць на 100 рослин випускають 50 тис. самиць трихограми на 1 га; 4-5 кладок яєць на 100 рослин – 100 тис/га; 6-8 кладок на 100 рослин – 150 тис/га.

Ефективність ентомофага залежить від погодних умов, біологічних показників комахи, чіткого дотримання регламентів, методики та технології застосування трихограми на конкретному полі.

За виявлення гусениць шкідника за чисельності 1-2 екз. на рослину або 6-8% заселених рослин у фазах 6-8 листків-це викидання волоті, необхідно проводити обприскування посівів дозволеними до використання інсектицидами.

У Київській, Львівській, Полтавській, Рівненській, Чернігівській областях гельмінтоспоріозом уражено в середньому – 0,2-3% рослин кукурудзи. Летючою сажкою в Кіровоградській області до 1% рослин.

Раніше повідомлялося, який економічний поріг шкодочинності стеблового метелика для кукурудзи та як захистити посіви.