Агрономія

Експерти прогнозують Україні нові рекорди з експорту зерна

Експерти прогнозують Україні нові рекорди з експорту зерна

Аграриям на весеннюю посевную нужно порядка 90 млрд грн. И если крупным холдингам относительно легко решить проблему поиска денег, то для фермеров посевная превращается в настоящий ад. УНИАН решил узнать, где ищут деньги те, кто засевает несколько сотен гектаров земли.

Незважаючи на скорочення врожаю зерна в 2015/16 МР, Україна поставить новий рекорд з експорту. За оцінками аналітиків, в поточному сезоні він може досягти 35,6 млн т в порівнянні з 34,6 млн т в попередньому сезоні.

Такі прогнози озвучені сьогодні під час XIII Міжнародної конференції «Зерно Причорномор’я 2016», організатором якої є консалтингове агентство «УкрАгроКонсалт».

Основними покупцями українського зерна є країни ЄС, Єгипет і Китай з часткою ринку близько 50%. При цьому внутрішнє споживання і переробка зерна продовжує знижуватися.

У той же час, на ринку олійних культур спостерігається протилежна ситуація. У той час як експорт олійних за підсумками сезону 2015/16 знизиться на 17,6% до 3,6 млн т, внутрішня переробка виросте до 13 млн т або 13%.

У 2015 сезоні, за прогнозами «УкрАгроКонсалт», частка переробки соняшнику в урожаї виросте до 99%, сої до 33%, а ріпаку до 20%. І це будуть рекордні показники.

Що стосується Чорноморського регіону, то генеральний директор «УкрАгроКонсалту» Сергій Феофілов оцінив перспективи розвитку аграрного сектора з точки зору впливу глобальних чинників. Серед фундаментальних чинників він назвав: низькі темпи зростання світової економіки, падіння цін на сировинні товари, стагнацію споживчого попиту на тлі загострення регіональної конкуренції країн-виробників аграрної продукції, а також скорочення прибутку в реальному секторі. Також, він зазначив, що на сьогоднішній день в світі посилюється криза управління, як на національному рівні, так і на рівні бізнесу.

AgroNews

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!