Експерт назвав нюанси листкового підживлення рослин
Рослина може засвоїти елементи живлення у великих обсягах лише за допомогою кореневої системи. Живлення по листу є лише допоміжним способом і не може бути основним. Листкове підживлення препаратами, що містять амінокислоти, фосфор і калій, не завжди дає достовірну прибавку через те, що лист не пристосований для харчування.
Про це AgroTimes розповів док. біол. наук, начальник відділу впровадження та моніторингу технологій у рослинництві агрохолдингу AGR Group Сергій Хаблак.
«Через лист відбувається фотосинтез, дихання і транспірація. Розміри амінокислоти, фосфору і калію дуже великі і вони не можуть потрапити всередину листа і клітини. Засвоєння через листя калію і фосфору порівняно з їх загальною нормою дуже мале. Ці два макроелементи не вимиваються з ґрунту і доступні рослині протягом вегетації. Тому немає великої потреби в їх листовому внесенні», – пояснив Сергій Хаблак.
Він також додав, що фоліарне підживлення найбільш ефективне на добре удобрених ґрунтах і за інтенсивної технології вирощування, де обмежуючим чинником росту врожайності може бути один із макро- або мікроелементів. У той же час найбільш суттєвою перепоною на шляху проникнення мікроелементів в листя виступають кутикула, клітинна стінка і плазмалемма епідерми.
«Кутикула є ліпідною плівкою і виконує захисну функцію. У кутикулі не виявлено проникних для води і водорозчинних з’єднань пір. Для проникнення в цитоплазму прилеглих клітин речовина долає опір клітинних стінок і плазмалемми епідерми», – зазначив експерт.
Нагадаємо, в «Кусто Агро» нова технологія внесення рідких добрив дала 10% прибавки врожайності кукурудзи. Як повідомлялося,
регулятори росту сприяють підвищенню врожаю озимого ріпаку.