Агрономія

В «Кусто Агро» нова технологія внесення рідких добрив дала 10% прибавки врожайності кукурудзи

Цього року компанія «Кусто Агро» випробувала технологію Cultan, яка дозволяє вносити дозовано і точково КАС, РКД та інші рідкі добрива в ґрунт на фіксовану глибину 6-7 см.

Про це повідомили в компанії.

Як зазначається, суть технології полягає в тому, що краплі добрива залишаються поруч із рослинами, які потім їх споживають. Таким чином в агрохолдингу отримали 10% прибавки до врожайності кукурудзи на демонстраційній площі. 

«Через недостатню кількість вологи, холодну весну і серпневу засуху не вдалося вийти на максимально запланований результат. Посуха особливо вплинула на ярі культури – сою та кукурудзу. Також осінні дощі не дали змогу оперативно дозбирати соняшник та кукурудзу. Втім, команда «Кусто Агро» швидко знаходила рішення і завдяки цьому отримала непогані врожаї», – йдеться в повідомленні.

Також у 2020 році «Кусто Агро» закупила автоматичний пенетрометр для власних автомобілів та частково змінила підхід до ґрунтообробки. Спочатку випробовували ґрунт, потім виконували відповідну ґрунтообробку – оранку чи глибоке рихлення. Далі досліджували структуру ґрунту, ущільнення тощо. За весь період свого існування компанія «Кусто Агро» вперше провела глибоке рихлення на площі у 5 тис. га. 

Також в цьому році посіяли 75 га пшениці за системою нульової обробки ґрунту No-till з міжряддям 35 см і густотою у 2 млн насінин. Компанія Precision Planting надала диски, які дали змогу висівати пшеницю, але погода внесла свої корективи. Деякі площі кукурудзи у фізичній вазі давали 15 т/га, але, на жаль, основний масив потрапив під засуху і зрештою потенційний врожай отримали не повністю. 

Компанія «Кусто Агро» планує закупити дві інженерні системи Cultan для підживлення озимої пшениці, озимого ріпаку та кукурудзи. Також будуть частково використовуватися рідкі добрива на 3,5 тис. га посівів кукурудзи та соняшнику, щоб прискорити ріст рослин та вберегти їх від стресу під час похолодань.

Нагадаємо, «Астарта» адаптуватиме технологію вирощування культур до посушливих умов. Як повідомлялося, японські вчені розробляють рідкі добрива із сечі для «космічного» землеробства.