Агрономія

Ефективною системою захисту сільгоспкультур поділилися в АФ «Ольгопіль»

Погодні умови другої половини квітня змовили стрімке поширення багатьох фітопатогенів, відтак захисту рослин треба приділити максимум уваги.

Своєю напрацьованою схемою догляду за посівами поділилися в АФ «Ольгопіль» (Вінницька обл.) у журналі The Ukrainian Farmer.

«Ми не відмовляємося від повноцінного фунгіцидного, гербіцидного й інсектицидного захисту – на різних етапах та в різні періоди. Загалом протягом сезону проводимо три основних фунгіцидних обробки озимої пшениці, щоб отримати повноцінне здорове насіння. Перед Новим роком завершили внесення сульфату амонію по озимому клину. Наприкінці зими відпрацювали по мерзлоталому ґрунту, щоб зловити вологу. Моніторимо посіви й корегуємо роботу залежно від ситуації», – зазначив головний агроном агрофірми Олександр Палайчук.

За його словами, у період кущення вносять Фалькон або Дерозал з Імпактом. Проти бур’янів застосовують гербіцид Гроділ Максі. У фазу прапорцевого листа обробляють посіви препаратами Солігор або Медісон. Вибір системи захисту в сільгосппідприємстві залежить від потенціалу посіву. Коли озимі входять у фазу колосіння, вносять фунгіцид Тілмор або Фолікур.

Окрема схема напрацьована і для озимого ріпаку. Кратність обробок напряму залежить від погодних умов і стану рослин і може дорівнювати двом і більше внесенням. За нагоди консультуються з представниками провідних виробників препаратів.

«Для якісного захисту рослин використовуємо тільки оригінальні препарати, уникаємо аналогів і не експериментуємо з незрозумілими за походженням засобами. Аби господарство змогло виростити хороший урожай та отримати з цього прибуток, потрібно щодня бути на полі, тоді поле віддячить добрим урожаєм», – додав фахівець.

Нагадаємо, у посівах озимих і ярих зернових фіксують наростання розвитку хвороб.