Агрономія

В агрофірмі «Ольгопіль» поділилися ефективною системою захисту рослин

Після весняної посівної усі роботи в полі спрямовані на захист посівів. Для цього в господарстві використовують увесь комплекс профілактичних методів: від структури посіву й обробітку ґрунту до захисту із застосуванням тільки ефективних оригінальних препаратів провідних світових виробників.

Про це повідомляє пресслужба компанії.

Наразі, за словами головного агронома АФ «Ольгопіль» Івана Діхтяра, триває внесення гербіцидів на поля з кукурудзою. Паралельно проводять роботи із захисту прапорцевого листка озимої пшениці, що є запорукою врожаю зернових.

Протягом сезону в господарстві здійснюють три основні фунгіцидні обробки озимої пшениці для того, щоб отримати повноцінне здорове насіння: у період кущення, проти бур’янів та у фазі прапорцевого листа. Вибір системи захисту залежить від потенціалу посіву. Також у цей період здійснюють листове підживлення. І коли озимі входять у фазу колосіння, вносять фунгіциди.

«Зараз можна сказати активна фаза робіт із догляду та захисту рослин від бур’янів та шкідників. По ріпаку усі роботи завершенні. Чекаємо на жнива, які традиційно розпочнуться зі збору цієї культури, – розповідає Іван Діхтяр. – Особливої уваги зараз потребує озима пшениця та кукурудза. Відтак до кожного поля маємо індивідуальний підхід, ураховуючи його здоров’я, попередника, набір бур’янів, що загрожує конкретній культурі, і прогнозуючи можливі загрози – відповідно, будують стратегію обробітку та вибирають препарати».

Він додає, що успіх врожаю залежить від трьох складових: якісного насіння, технології, щоб захистити рослину від бур’янів, хвороби, шкідників, і найголовніше – вологи.

Нагадаємо, агрофірма «Ольгопіль» скоротила посівні площі під соняшником майже вдвічі, а також заклала дослід за технологією strip-till.