Агрономія
Головне:
Агрономія

Дружні сходи забезпечує сівба в оптимальні строки, – фермер

У СФГ Щурова В.С., що на Полтавщині, отримують дружні сходи ярих культур, здійснюючи посівну в оптимальні строки та висіваючи насіння на дещо більшу глибину у прогрітий грунт.

Про це розповів голова фермерського господарства Віктор Щуров в інтерв’ю журналу The Ukrainian Farmer.

«Ніколи не поспішаю сіяти. Наприклад, минулого року у крупному сусідньому господарстві соняшник посіяли на початку квітня – і настало похолодання. Я ж посіяв соняшник через два тижні після них. То в нас сходи з’явилися майже одночасно, але в них вони зупинилися в рості, а в мене пішло й пішло рости… У них вже й бур’яни почали прориватися, а в мене посіви чисті», – розповідає Віктор Щуров.

На думку фермера, його перевага перед іншими господарствами в можливості у короткий строк проводити посівну – з огляду на невелику площу господарства. 

«Я можу відсіятися за день-два, а великому господарству треба два тижні. Тому вони намагаються сіяти раніше і затягують сівбу у пізні строки, а я сію в оптимальні. Але усі рослини люблять тепло – у мене колись ячмінь на п’ятий день зійшов, бо попав у теплу землю під дощик. До речі, за таких сприятливих умов я можу сіяти трохи вище, наприклад, сою на 2 см. Тоді рослинка легко стартує, конкурентна з бур’янами за вологу та поживу», – підсумовує фермер.

Нагадаємо, дружні сходи ярих культур у ФГ «Борівське» отримують завдяки розгортанню мульчі. Раніше повідомлялося, які культури найбільш вразливі до зміщення строків сівби.

Журнали