Агрономія
Головне:
Агрономія

Досліджено, яка доза міндобрив дає найбільший приріст врожайності кукурудзи за зрошення

The Ukrainian Farmer
Джерело:
The Ukrainian Farmer
Поділитись:

Максимальна врожайність зерна кукурудзи формується на тлі зрошення за застосування розрахункової дози мінерального добрива. Вврожайність в середньому по гібридах культури становила: у 2016 році — 12,79 т/га, у 2017-му — 11,97, а у 2018 році — 13,41 т/га.

Про такі результати обліку врожайності досліджуваних упродовж трьох років гібридів кукурудзи розповіла Тетяна Марченко, канд. с.-г. наук Інститут зрошуваного землеробства НААН у журналі The Ukrainian Farmer.

При цьому за внесення рекомендованої дози добрива N150Р90, урожайність була дещо нижчою й становила відповідно 11,85 т/га, 10,91 та 12,42 т/га, що на 7,9%; 9,5 та 7,8% менше.

За словами фахівця, продуктивність гібридів кукурудзи під впливом мінеральних добрив в умовах зрошення в середньому зростає від 40,3 до 155,3%. Це збільшення відбувалося прямо пропорційно до дози внесення азотних добрив.

“По всіх групах стиглості гібридів кукурудзи спостерігається тенденція приросту врожайності зерна залежно від зрошення та внесення мінеральних доз добрив (рекомендованої та розрахункової)”, — зазначила фахівець.

Джерело:
The Ukrainian Farmer
Поділитись:

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!