Агрономія
Головне:
Агрономія

Науковці дослідили, який вид поливу може розкрити потенціал вітчизняних гібридів кукурудзи

Науковці дослідили, який вид поливу може розкрити потенціал вітчизняних гібридів кукурудзи

Для розкриття потенційної врожайності вітчизняних інтенсивних гібридів кукурудзи рекомендовано застосовувати крапельне зрошення з рівнем передполивної вологості ґрунту 85%. 

Адаптивну здатність середовища, що дозволяє розкрити потенційні можливості нових гібридів кукурудзи в умовах Півдня, визначили у дослідженнях, проведених в Інституті зрошуваного землеробства НААН.

При цьому виробникам запропоновано використовувати сучасні вітчизняні гібриди кукурудзи інтенсивного типу Арабат, Аншлаг, Гетера, Збруч, Азов, Росток в умовах крапельного зрошення й дощування з використанням РПВГ 80-85%, що забезпечує врожайність зерна 15-17 тонн/га.

За способу поливу дощуванням на площах з обмеженим гідромодулем, що не дозволяє підвищити РПВГ понад 70%, слід використовувати пластичні гібриди групи ФАО 180-290 Степовий, ДН Пивиха, ДБ Хотин, ДН Корунд, Скадовський, Солонянський 298 СВ. 

«Вони забезпечують рівень урожайності зерна 9-10 тонн/га в умовах водозберігального режиму зрошення, заощаджують поливну воду в межах 1,2-1,5 тис. куб. м/га» , – зауважила старший науковий співробітник Інституту зрошуваного землеробства НААН Тетяна Марченко. 

За її словами, також ці гібриди є добрими попередниками під озимі зернові культури завдяки раннім строкам збирання в другій-третій декадах серпня.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!