Агрономія

Для технології no-till слід підбирати гібриди з меншим ФАО, – експерт

За технології no-till період вегетації всіх культур скорочується, тому, щоб така система працювала і культури встигали дозрівати, потрібно обрати гібриди з меншим ФАО.

Про це розповів Володимир Мірненко, експерт з технологічної підтримки ТОВ «Пьотінгер Україна» в ході конференції «День Агронома».

За його словами, за застосування технології no-till шар пожнивних решток відтерміновує відновлення весняної вегетації. Але, разом з тим, захищає ґрунт від втрати вологи. За класичного обробітку прямі сонячні промені прогріватимуть міжряддя, тому краще використовувати сівалки з міжряддям 12,5 см, де рослини швидко закриють ґрунт.

«Рослини на no-till не встигають дозрівати, бо літо для них коротше. Тому треба брати гібриди з меншим ФАО. Якщо ви на «класиці» восени пізно зайшли на кукурудзу й наробили колій, то потім їх можна вирівняти агрегатом для обробітку ґрунту. Якщо ж у вас no-till і кукурудза дозріє пізніше, в сезон дощів, то ви наробите колій, а обробляти ґрунт немає можливості», – пояснив експерт.

Він також додав, що таким чином no-till не працюватиме, бо він передбачає вирівняне поле.

«Навесні на no-till пшениця прокидається на тижні два пізніше. А чим менше вона вегетує, тим гірше окущиться, і тим менше накопичить корисних речовин, які потім ідуть у зерно. Відповідно буде менший налив зерна», – додає Володимир Мірненко.

Нагадаємо, що найвищу урожайність кукурудзи на Вінниччині дав no-till. Разом з тим, перехід на no-till господарства на Київщині знизив собівартість виробництва.