Агрономія
Головне:
Агрономія

Найвищу урожайність кукурудзи на Вінниччині дав no-till, – досвід ФГ «Борівське»

Технологія no-till дала змогу ФГ «Борівське», що на Вінниччині, отримати добрий урожай кукурудзи – в середньому 6-7 т/га. Для порівняння, в господарствах, які працюють за традиційною технологією, урожайність не перевищувала 5 т/га, а в декого становила лише 0,5 т/га.

Про це AgroTimes розповів голова господарства Роман Годз.

За його словами, однією з причин переходу на технологію no-till був дефіцит вологи, який у регіоні стає все відчутнішим. Так, за кліматичними умовами північ Одещини і південь Вінниччини вже однакові.

«У нашому селі ніби водорозділ проходить – дощі з заходу чи сходу до нас не доходять. Тому і кліматичні умови змушують нас змінити ставлення до вирощування сільськогосподарських культур», – зазначив Роман Годз.

За словами голови господарства, минулий  рік наочно продемонстрував  переваги технології no-till, зокрема, щодо вищої врожайності кукурудзи. Натомість за класичної технології вирощування рослини місцями навіть не формували качана.

Нагадаємо, урожайність пшениці в ФГ «Борівське» також зросла після переходу на no-till. «Лоретта Агро» на Хмельниччині також має намір за два роки повністю перейти на no-till. Як повідомлялося, технологія no-till запобігає ерозії ґрунту. Разом з тим mini-till і no-till призводять до зростання чисельності мишей, на відміну від дискування, а на Донеччині тривале застосування no-till призводить до нагромадження важких металів у грунті.