Агрономія

Деякі протруйники найближчим часом можуть заборонити для використання на медоносах, – думка

Деякі найбільш ефективні протруйники дуже токсичні для бджіл, тому цілком імовірно, що їх можуть заборонити найближчим часом для використання на медоносах.

Про це розповів Сергій Хаблак, начальник відділу впровадження та моніторингу технологій у рослинництві агрохолдингу A.G.R. Group в ході конференції «День Агронома».

За його словами, чим протруйники краще розчиняються у воді, тим більш вони ефективні. Так, найкраще розчинними є тіаметоксам, ацетаміприд, а менше – імідаклоприд і клотіанідин.

«Протруйники з діючими речовинами імідаклоприд, тіаметоксам і клотіанідин заборонено використовувати в Європі на медоносах. В Україні вони поки дозволені, але, думаю, в нас їх також незабаром заборонять. За таблицею токсичності, ацетаміприд і тіаклоприд найменш шкідливі для бджіл. Але, на жаль, препаратів для кукурудзи, що містять ці речовини, практично немає», – зазначає фахівець.

Так, на його думку, найближчим часом завданням агрохімічних компаній є розробка препаратів, що будуть містити ці діючі речовини як для медоносних, так і немедоносних рослин.

Нагадаємо, застосування інсектицидів для кукурудзи на початку вегетації неефективне.