Агрономія

Дефіцит вологи в ґрунті компенсує оптимальна норма висіву

На часі здійснення вимірів вологи в ґрунті й зменшення густоти висіву – для формування належної врожайності озимої пшениці.

Таку думку в коментарі AgroTimes висловив Максим Максименко, керівник господарства «Стелла-Макс», щo має в обробітку 2000 га ріллі на Миколаївщині й уже 10 років застосовує точні технології.

«Вимірюванням вологи ми зацікавилися навесні, а в вересні здійснили повторне дослідження, – розповідає він. – З’ясувалося, що реальна кількість вологи в ґрунті дуже незначна, хоча й опадів було 60 мм. Ми зафіксували ознаки голодування посівів озимини, оскільки рослини неспроможні засвоїти елементи живлення через брак води».

Щоб найефективніше використати річний обсяг вологи (280 мм), господар практикує вологозберігальний ґрунтообробіток, оптимізував густоту висіву пшениці (до 1 млн/га) та зменшив хімічне навантаження на ґрунт.

За його словами, за таких обставин на другий план відходять будь-які технологічні розрахунки щодо запасу елементів живлення в ґрунті.

Нагадаємо, за словами співвласника ТОВ «Володимирівське» Анатолія Григорчука, ефективно господарювати без даних про запаси продуктивної вологи в ґрунті стає неможливо.

Як повідомлялося, оптимальна норма висіву пшениці залежить від уміння агронома передбачити польову схожість.