Агрономія

Через війну посівні площі в Україні скоротилися приблизно на 25%

Через війну посівні площі в Україні скоротилися приблизно на 25%

Через повномасштабну війну росії проти України аграрна галузь зазнала колосальних збитків. Це зменшення посівних площ, скорочення виробництва, падіння експорту, дорога логістика та інше. Усі ці чинники, а також погодні умови впливатимуть на весняну посівну кампанію. За попередніми даними структурних підрозділів обласних державних адміністрацій, станом на 30 грудня, очікувана посівна площа всіх категорій господарств на підконтрольній території України під урожай 2023 року має становити 21,8 млн га, що на 6,8 млн га менше від показника 2021 року (28,6 млн га).

Про це інформує Мінагрополітики з посиланням на першого заступника Міністра аграрної політики та продовольства України Тараса Висоцького.

«Якщо ми говоримо про посівну кампанію, то наразі не можемо використовувати приблизно 25% площ через ведення бойових дій або тимчасову окупацію територій. Після деокупації знадобиться багато часу на розмінування та очищення територій. Те, що залишає окупант, потребує як мінімум кількох місяців, а то й до року часу для повернення до виробництва. Ще частину площ не вдалося засіяти через несприятливі погодні умови. Тож, весною потрібно покрити дефіцит не посіяних озимих», – зазначив він.

Наразі складно прогнозувати цьогорічні валові збори сільськогосподарських культур, які значно залежатимуть від погодно-кліматичних умов під час проведення комплексів польових робіт, а також фінансового і матеріально-технічного забезпечення конкретного сільськогосподарського товаровиробника. В тому числі – від наявності насіння та добрив.

Вже зараз можна спрогнозувати зменшення їх внесення до 50% від науково-обґрунтованих норм через здорожчання. Використання дешевших технологій провокує зменшення виробництва.

Нагадаємо, повноцінне відновлення агросектору займе 2-3 роки. Зокрема, на Харківщині розмінування потребують ще 110 тис. га сільгоспугідь.