Агрономія

Амарантовий стеблоїд заселяє 100% посівів соняшнику на Полтавщині

На Полтавщині амарантовий стеблоїд живиться на 100% площ посівів соняшнику з середньою чисельністю 0,05 екз. на кв. м. Ним пошкоджено 3,8% рослин у слабкому ступені.

Про це йдеться у щотижневому звіті Держпродспоживслужби щодо фітосанітарного стану сільгоспкультур.

На всій території України у посівах соняшнику розвивається та шкодить геліхризова попелиця, якою заселено3-15, в крайових смугах полів до 20% рослин (Херсонська обл.), а тютюновим трипсом заселено до 5% рослин (Луганська обл.).

Гусениці лучного метелика, листогризучих совок, соняшникової вогнівки пошкодили 1-6% рослин (Запорізька, Луганська, Херсонська обл.). У посівах Луганської області розвиваються та шкодять соняшникові вусач, шипоноска – 0,6-3 екз. на кв м.

З хвороб мають поширення аскохітоз, фомоз, пероноспороз, осередково альтернаріоз, іржа, септоріоз, якими охоплено 2-12, макс. 20-35% (септоріоз, іржа, фомоз – Запорізька, Кіровоградська, Миколаївська, Черкаська обл.) рослин.

У Донецькій, Черкаській областях до 2-6% кошиків уражено білою та сірою гнилями. У південних областях відмічали всихання нижнього ярусу листя соняшника.

Нагадаємо, на Харківщині 100% обстежених посівів соняшнику заселяють попелиці та клопи сліпняки.