Агрономія

«Агротрейд» збільшив площі посівів озимих на 9 тис. га

«Агротрейд» збільшив площі посівів озимих на 9 тис. га

У Групі «Агротрейд» площі під озимими культурами цьогоріч зросли майже на 9 тис. га. Посіви озимих культур під урожай 2024 року у компанії займають понад 27,5 тис. га проти 18,7 тис. га торік.

Про це повідомили в компанії.

Найбільше площ відвели під пшеницю – 15,6 тис. га. У порівнянні з минулим роком, її посіви зросли майже у 3,5 раза. На Чернігівщині під культуру відвели 8,4 тис.га, Харківщині – 3 тис. га, Сумщині – 2,5 тис.га, а Полтавщині – 1,7 тис. га.

Водночас площі під озимим ріпаком нині становлять майже 12 тис. га. З них на Сумщині – 6,4 тис. га, Чернігівщині – понад 4 тис. га та Харківщині – 1 тис. га.

«Якщо постійно сіяти сталу площу, це може спричинити негативний вплив на врожайність і викликати технологічні складнощі, наприклад, у захисті. Тому зростання площ під озимою пшеницею зумовлено винятково агрономічним підходом – структура планувалася в межах сівозміни. Підбиваючи підсумки,необхідно зазначити, що посівна минула успішно та у стислі терміни, адже погодні умови були сприятливими – все робили майже без зупинок. Тому, на мою думку, з озиминою все буде гаразд», – розповідає директор агропромислового департаменту Групи «Агротрейд» Олександр Овсяник.

Нагадаємо, цьогоріч осінню посівну у компанії розпочали з ріпаку. Натомість озиму пшеницю сіяли у різні строки: ультраранні, ранні, оптимальні та навіть пізні. Станом на кінець жовтня посіви були в доброму стані.

Як повідомлялося, «Агротрейд» перевиконав план зі збирання соняшнику, сої, а урожайність кукурудзи в «Агротрейд» подекуди перевищує 14 т/га.