Agritechnica-2023: у рамках заходу Systems & Components обговорять смарт-рішення для агро
На заході Systems & Components, що проходитиме в рамках виставки сільськогосподарської техніки Agritechnica в Ганновері (Німеччина) з 12 по 18 листопада, постачальники технологій представлять широкий спектр розумних рішень, які можна використовувати для підвищення ефективності, надійності, безпеки та комфорту техніки.
Про це повідомляє пресслужба DLG (Німецьке сільськогосподарське товариство).
Мобільна техніка, особливо оснащена сучасними допоміжними системами, має доступ до великої кількості відповідних даних у численних програмах. Це означає, що існує багато можливостей для так званого аналізу «великих даних», де обробка великих наборів даних може надати багато інформації.
«Для нас важливо не відображати довільні дані лише тому, що певний датчик випадково встановлено. Ми хочемо надавати клієнтам корисну інформацію, яку вони можуть використовувати для керування своїм парком машин і таким чином використовувати їх якомога економічніше», — пояснює Вольфганг Боос, менеджер із продукції Liebherr.
У центрі дискусій у Systems & Components стоїть два основних питання, коли йдеться про цифрове керування автопарком і міжмашинний зв’язок для сільськогосподарської та будівельної техніки: як користувачі можуть отримати вигоду від великих даних на практиці? І як штучний інтелект можна осмислено інтегрувати в позашляховики?
За допомогою модульних відкритих систем, подібних до тих, що представлені на виставці, транспортні засоби та їхні підсистеми об’єднані в хмару в «Інтернет речей», а низку функцій можна налаштувати індивідуально. Виробники оригінального обладнання (OEM) можуть розробляти власні додатки на основі перевірених пакетів програмного забезпечення постачальника технологій, а компанії з оренди обладнання можуть створювати нові бізнес-моделі.
Доступ до даних інтелектуальних датчиків через телематичне рішення дає змогу використовувати цілу низку інтелектуальних функцій, при цьому керування автопарком і дистанційна діагностика є типовими сценаріями входу в позашляховий сектор. Рішення для керування автопарком автоматично відстежують розташування машинного парку, дозволяючи оператору просто та легко знаходити кожну машину.
Географічну зону, таку як будівельний майданчик або поле, можна визначити (геоогорожу), і всі відповідні дані в цій області збираються разом. З цих даних можна автоматично генерувати, наприклад, період часу, кількість годин роботи, тип роботи, спожите паливо та викиди CO2, рахунки-фактури або звіти про збирання врожаю. Телематичні блоки, що використовуються в сільськогосподарських машинах, підключені до ISOBUS, за допомогою якого вони можуть отримати доступ до детальних даних машини, а потім передавати їх до системи керування автопарком.
Подібним чином можна оптимізувати функції точного землеробства. Дані, зібрані протягом тривалого часу, наприклад датчики азоту або камери, встановлені на тракторі, поєднуються із супутниковими знімками та аналізуються для визначення оптимального розподілу добрив або засобів захисту рослин на полі. Дані розподілу потім передаються назад до обладнання, яке потім може точно застосовувати вхідні дані лише там, де вони потрібні, не тільки для уникнення накладання, але й відповідно до потреб кожної окремої рослини, заощаджуючи значні витрати фермера.
Нагадаємо, оголосили переможців у номінації «Вибір інженерів» та переможців концепції DLG-Agrifuture.