Агрономія

«Агрейн» отримала перші сходи озимого ріпаку

У Чернігівській, Житомирській, Черкаській і Одеській областях, де здійснюють свою господарську діяльність підприємства агрогрупи «Агрейн», уже отримали перші сходи озимого ріпаку під урожай 2023 року. Під цю культуру загалом виділили 8,3 тис. га.

Як повідомляють у прес-службі агрогрупи, стан посівів оцінюється як задовільний. Дощі в кінці серпня забезпечили достатню кількість вологи у ґрунті та сприяли розвитку рослин.

«Першим кроком для зменшення втрат ґрунтової вологи є недопускання розтягування інтервалів між технологічними операціями. Відомо, що ріпак особливо страждає від нестачі вологи на час сходів і в осінній період, за відсутності нормально розвиненої кореневої системи. Тому для створення сприятливих умов розвитку рослин здійснюємо обробіток ґрунту за такою системою: лущення стерні, оранка, передпосівна культивація відразу за оранкою та висів. Усі операції проводимо з мінімальним розривом між кожною з них і висівом. Така система обробітку за нестачі вологи в ґрунті чи нормальному забезпеченні завжди давала дружні сходи», – зазначив головний агроном агрогрупи «Агрейн» Славко Станішич.

Раніше ми повідомляли, як підготувати ріпак до зими.