Агрономія

Аграрії Одещини зібрали понад 2,5 млн тонн зерна ранньої групи

Аграрії Одещини зібрали понад 2,5 млн тонн зерна ранньої групи

На Одещині завершилися жнива ранніх зернових культур. За оперативною інформацією районних військових адміністрацій, загальний вал (по підприємствах) становить понад 2,5 млн тонн зернових та зернобобових культур.

Про це повідомляє пресслужба Департаменту аграрної політики, продовольства та земельних відносин Одеської ОВА.

У розрізі культур зібрали:

  • озима пшениця: обмолочено 627,3 тис. га, намолочено 1,63 млн тонн;
  • яра пшениця: обмолочено 6,9 тис. га, намолочено 14,1 тис. тонн;
  • озимий ячмінь: обмолочено 268,6 тис. га, намолочено 691,8 тис. тонн;
  • ярий ячмінь: обмолочено 44,3 тис. га, намолочено 82,6 тис. тонн;
  • горох: обмолочено 20,1 тис. га, намолочено 26,5 тис. тонн;
  • овес: обмолочено 1,2 тис. га, намолочено 1,3 тис. тонн;
  • жито: обмолочено 0,5 тис. га, намолочено 0,8 тис. тонн;
  • ріпак: обмолочено 139,5 тис. га, намолочено 242,4 тис. тонн.

«Спекотну збиральну кампанію завершено. Ми зібрали більше, ніж прогнозували. Північ Одещини згоріла, але останні опади врятували врожай на півночі регіону, тому нашу загальну врожайність можна вважати середньо-високою. З оглядом на воєнний стан та посуху, ми зібрали понад 50% від показника, який ми отримуємо в найкращі роки. Завершення збиральної кампанії – це не час для відпочинку. Боротьбу за врожай в умовах воєнного стану ще не закінчено – з наступного тиждня на Одещині стартує нова посівна компанія під врожай 2023 року.” – прокоментувала результати Алла Стоянова директор Департаменту аграрної політики, продовольства та земельних відносин Одеської ОВА.

Найбільшу площу обмолоту має Білгород-Дністровський район – 136 467 га. Найкращі результати по врожайності має Подільський район – 32 ц/га.

«Жнива-2022 назавжди увійшли в історію нашої країни, як зразок мужності. Українська армія успішно боронить рідну землю. Аграрії Одещини не менш вперто ведуть свою боротьбу – за врожай, теперішній та майбутній. Фермери кажуть, що Україна без хліба точно не залишиться.

У кожного свій фронт, але мета одна – перемога України!», – підкреслює Алла Стоянова директор Департаменту аграрної політики, продовольства та земельних відносин Одеської ОВА.

Нагадаємо, всього в Україні вже зібрали 17,5 млн тонн збіжжя, а найвища урожайність зернових та зернобобових – на Івано-Франківщині.