Агрономія
Головне:
Агрономія

15% рослин озимих зернових уражені борошнистою росою і септоріозом

Мінливі погодні умови у березні дещо стримували розвиток та поширення хвороб озимих зернових культур. Із поступовим потеплінням вони отримають сприятливі умови для розповсюдження в посівах озимини.

Про це попереджають фахівці компанії «UKRAVIT».

За даними Держпродспоживслужби, вже зараз 15% рослин озимих зернових на обстежених площах уражені борошнистою росою і септоріозом, 0,6-2% рослин – гельмінтоспоріозом, ринхоспоріозом і бурою листковою іржею, а в окремих регіонах спостерігається розповсюдження снігової плісняви та кореневих гнилей. Й хоча ці цифри не видаються надто суттєвими, підвищені весняні температури невдовзі спрятимуть подальшому розвитку та розповсюдженню хвороб. Тож якщо своєчасно не захистити озимі зернові, можна понести суттєві втрати врожайності – від 10% і більше.

«Навесні озимим зерновим культурам загрожує цілий комплекс небезпечних хвороб – борошниста роса, септоріоз, прикореневі та кореневі гнилі, гельмінтоспоріоз та ряд інших. В особливій зоні ризику – посіви із порушеною технологією протруєння посівного матеріалу, загущені посіви та посіви ранніх строків сівби. На багатьох посівах візуальні ознаки інфікування борошнистою росою та септоріозом були присутні ще в осінній період. Наявні також посіви, які наразі не мають видимих зовнішніх ознак проявів хвороб, проте сприятливі гідротермічні умови сприятимуть швидкому розповсюдження збудників та інфікуванню рослин надалі. Виходячи з цього, у весняний період необхідно провести профілактичну обробку високоефективними фунгіцидами: цей прийом допоможе надійно захистити культурні рослини та уникнути втрат майбутнього рівня врожайності», – зазначає керівник агрономічного департаменту «UKRAVIT» Олександр Мигловець.

Для захисту озимих зернових культур від розповсюджених хвороб для першого весняного обприскування Олександр рекомендує обрати фунгіциди Дезарал Екстра (карбендазим, 250 г/л + флутриафол, 125 г/л) або Захисник Екстра (тіофанат-метил, 405 г/л + флутриафол, 255 г/л). Оптимальне поєднання діючих речовин у Дезарал Екстра забезпечує високу ефективність проти комплексу найшкідливіших збудників грибкових хвороб. Карбендазим блокує поділ ядер патогенів через зв’язування діючої речовини із бета-тубуліном, за рахунок якого формуються мікротрубочки, та забезпечує лікувальну і захисну дію. А флутриафол є інгібітором ергостеролу – основного стерину, необхідного для будівництва клітинних стінок грибів, і володіє захисними та лікувальними властивостями. Препарат забезпечує пролонгований період захисної дії проти комплексу збудників хвороб.

Захисник Екстра володіє профілактичними, лікувальними та викорінюючими властивостями і контролює широкий спектр хвороб озимих зернових та інших культур. Тіофанат-метил у його складі блокує процес поділу клітин, в результаті чого росткова трубка припиняє свій розвиток, апресорій не формується, і, відповідно, ріст міцелію гриба не відбувається. Флутриафол швидко поглинається поверхнею рослин і переміщується по всій рослині акропетально через променево-волокнисті пучки, порушуючи процес синтезу ергостерину в мембранах клітин збудників хвороб, внаслідок чого ті втрачають свої властивості, і патоген гине. Препарат забезпечує одночасно швидкий «стоп-ефект» і пролонговану захисну дію й захищає нові прирости рослин. Крім того, за рахунок поєднання діючих речовин із різними механізмами дії відсутня можливість виникнення резистентності у патогенів, а також забезпечується додатковий контроль прикореневих гнилей.

 Нагадаємо, науковець прогнозує розвиток борошнистої роси у посівах зернових. Також ми писали про те, що на озимих зернових в умовах 2021 року може розвинутися борошниста роса.

Журнали