Агромаркет

«Зернову угоду» подовжено на два місяці

«Зернову угоду» подовжено на два місяці

«Зернову угоду» розблоковано, вона продовжить свою дію до 18 липня.

Про це на своїй Фейсбук-сторінці повідомив віце-прем’єр-міністр з відновлення – міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков.

«Світ продовжить отримувати українську продукцію завдяки зусиллям наших партнерів по угоді — Туреччині та ООН. Ми вдячні партнерам за непохитну та цілеспрямовану позицію в тому, що угода має працювати надалі та на умовах, які підписали всі сторони. Зазначу, що Зернова ініціатива була і є діючою, оскільки пролонгована в березні строком на 120 днів, до 18 липня», – зазначив він.

За словами міністра, на сьогоднішній день на потреби світу «зерновим коридором» відправлено 30,4 млн тонн агропродукції.

Він нагадав, що з середини квітня росія безпідставно почала обмежувати роботу Ініціативи, а з травня фактично заблокувала її відмовившись від реєстрації нового флоту та проведення інспекцій флоту, який йде на завантаження до українських портів. Майже 70 суден зараз очікують в територіальних водах Туреччини, 90% — це ті, хто готовий доставляти світу продукцію наших аграріїв.

«Ми вітаємо продовження роботи Ініціативи, але наголошуємо, що вона має працювати ефективно. Для цього потрібно усунути проблеми, які вже кілька місяців поспіль створює росія шляхом саботажу інспекцій та реєстрації нового флоту. Сподіваємося, що наші партнери докладуть всі зусилля аби зернова угода почала повноцінно працювати на продовольчу безпеку світу, а росія врешті припинить використовувати їжу як зброю та для шантажу», – додав Олександр Кубраков.

Зазначимо, що першим про подовження «зернової угоди» на два місяці оголосив президент Туреччини Реджеп Ердоган.

При цьому він не уточнив, чи передбачає продовження «зернової угоди» зміни, на яких раніше наполягала росія – зокрема розблокування частини санкцій.

Як пише Anadolu, Ердоган «подякував російській стороні також за готовність не створювати перешкоди» для виходу турецьких суден з портів Миколаїв і Ольвія.

Нагадаємо, за день простою у Босфорі аграрій втрачає 30 доларів на кожній тонні зерна. Також ми писали, що в умовах «зернового коридору» будемо постійно стикатися із затягуванням роботи інспекцій.