Агромаркет

Запрацювала робоча група з забезпечення виконання зобов’язань ДПЗКУ перед КНР

Запрацювала робоча група з забезпечення виконання зобов’язань ДПЗКУ перед КНР

Відбулося перше засідання міжвідомчої робочої групи з питань забезпечення виконання зобов’язань ДПЗКУ перед Експортно-імпортним банком Китаю за запозиченнями, що гарантовані державою, та перед Китайською національною корпорацією машинної промисловості і генеральних підрядів у рамках виконання умов Генерального договору про співпрацю у сфері сільського господарства щодо постачання зернових до Китайської народної республіки.

Про це повідомляє пресслужба Міністертва економіки України.

«Попри те, що кредитні договори між ДПЗКУ та Експортно-імпортним банком Китаю були укладені у 2012 році, зараз нам необхідно шукати шляхи та координувати спільні дії з метою забезпечення виконання фінансових зобов’язань ДПЗКУ. Це питання очевидно потребувало вирішення значно раніше, однак не було розпочато. Зараз ми змушені у вже стислі терміни приймати рішення про реанімацію цих стосунків», – зазначив під час засідання перший віце-прем’єр-міністр – міністр економіки України Олексій Любченко, який є головою міжвідомчої робочої групи.

Під час засідання був заслуханий в.о. голови правління АТ «ДПЗКУ» Василь Коваленко, який повідомив, що черговий термін сплати обов’язкових платежів припадає на січень наступного року. Сума наявних грошових коштів на рахунках Товариства недостатня для сплати обов’язкових платежів.

Також керівник ДПЗКУ презентував пропозиції щодо першочергових заходів, спрямованих на забезпечення фінансово-господарської діяльності Товариства та можливі варіанти реструктуризації боргу. Реалізація інвестиційних проектів з модернізації наявної інфраструктури дозволить використовувати власні потужності для операційної діяльності, що в свою чергу дозволить створити максимально ефективну модель функціонування ДПЗКУ як компанії повного циклу.

Нагадаємо, у ДПЗКУ повністю зупинена форвардна програма закупівлі зернових. Раніше  було призначено в.о. голови правління ДПЗКУ.