Агромаркет

Запізніле скорочення водних лімітів призведе до додаткових втрат урожаю – фермери не встигли скоригувати сівозміну, - думка

Державне агентство водних ресурсів України анонсувало зменшення лімітів використання води для зрошення через рекордну маловодність за останні 130 років спостережень. Такий крок необхідний, втім, дещо запізнілий, адже посівна добігає кінця, і фермери не встигли змінити структуру посівних площ.

Про це AgroTimes розповів голова громадської ради Держводагентства, директор та власник ПСП «Альфа-Агро» Ігор Брагінець (Херсонська обл.).   

За його словами, про такі свої наміри влада мала би завчасно попереджати аграріїв, аби вони могли скоригувати сівозміну – замінити вологолюбні культури, як, наприклад, соя й кукурудза на менш вологолюбні – ярий ячмінь, сорго, соняшник тощо.

«Питання рекордної маловодності обговорювалося ще на початку року, втім, інформація про зменшення лімітів на використання води з’явилася надто пізно, коли посівна вже вийшла на фінішну пряму. Ми, наприклад, завершили сівбу, а в багатьох сільгосппідприємствах на півдні у планах завершити посівну до 1 травня. І якщо фермер відвів чималі площі під сою чи кукурудзу, то зменшення дозволених обсягів використання води призведе до втрат, яких можна було уникнути», – зазначив Ігор Брагінець.  

Нагадаємо, за словами Ігоря Брагінця, на півдні України інвестиції в зрошення сільгоспугідь окуповуються за один-два роки.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!