Агромаркет

На півдні України інвестиції в зрошення сільгоспугідь окуповуються за один-два роки, - фермер

Інвестиції у системи дощування становлять приблизно $1,5 тис./га за умови, що вода підведена до поля, і на півдні України вони окуповуються за один-два роки, адже це дає гарантовані високі врожаї, незалежно від погодних умов.

Про це AgroTimes розповів директор та власник ПСП «Альфа-Агро» Ігор Брагінець (Херсонська обл.).

«Ми господарюємо у зоні Присивашшя, де випадає дуже мала кількість продуктивних опадів. Без зрошення у нас майже нічого не росте, тому ці інвестиції окуповуються дуже швидко», – розповів аграрій.

За його словами, для встановлення дощувальних машин на 50 га затрати становлять приблизно 75-80 $тис, а їх плановий строк служби – 30 років.

Навіть у найпосушливіші роки в господарстві стабільно отримують приблизно 12 т/га кукурудзи, при тому що на Херсонщині без зрошення ця культура практично не дає врожаїв.

«Звісно, зрошення істотно підвищує собівартість виробництва, адже потрібно не лише інвестувати в обладнання, а й наймати більше співробітників для обслуговування дощувальних машин та насосної станції. Якось ми з колегою підрахували: у нього на Черкащині без зрошення «поріг» окупності сої – 0,8 т/га, у мене на зрошенні – 2,5 т/га, кукурудзи – 5,5 т/га і 8 т/га відповідно», – зазначив Ігор Брагінець.  

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!