Агромаркет

Закупівельні ціни на соняшник в Україні за останні три дні виросли на 200-400 грн/тонна

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:
Закупівельні ціни на соняшник в Україні за останні три дні виросли на 200-400 грн/тонна

Закупівельні ціни на соняшник в Україні та Росії продовжують стрімко зростати на тлі даних про низьку врожайність та подорожчання соняшникової олії, котирування якої вже перетнули психологічний рівень у $1000/тонна (FOB).

Про це повідомляють аналітики електронної зернової біржі Grain Trade. 

Експерти USDA у вересневому звіті зменшили свій прогноз

виробництва соняшнику для України на 0,5 млн тонн, до 17 млн тонн, у порівнянні з торішніми 16,5 млн тонн, а для Росії – на 0,5 млн тонн, до 13,5 млн тонн, тоді як минулого року воно склало 15,3 млн тонн.

«USDA надто оптимістично оцінює врожай соняшника в Україні, оскільки місцеві аналітики знизили свої прогнози до 13-14 млн тонн. А от прогноз для Росії відповідає даним Мінсільгоспу, який оцінює врожай у 13 млн тонн», – ідеться в повідомленні. 

На даних про низьку врожайність закупівельні ціни на соняшник в Україні за останні три дні виросли на 200-400 грн/тонна, до 13-13,6 грн/тонна з доставкою на завод, що еквівалентно $465-485/тонна.

Як зазначається, фермери на тлі високих цін активізували продажі, внаслідок чого на заводах утворилися черги. Але це не зупинить зростання закупівельних цін, які отримують підтримку від котирувань соняшникової олії, що стрімко дорожчає.

Джерело:
AgroTimes
Поділитись:
  • 100 найкращих аграрних підприємств України
  • Експертна рада проекту «Аграрна Еліта України - 2019»
  • 100 найкращих аграрних підприємств України, за номінаціями