Агромаркет

Законопроєкт щодо планування використання земель пройшов Аграрний комітет

Сьогодні Комітет ВРУ з аграрних та земельних питань розглянув та прийняв у другому читанні проєкт Закону №2280 «Про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів щодо планування використання земель».

Про це написав заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тарас Висоцький на своїй-Фейсбук-сторінці.  

Законопроєкт, зокрема, пропонує врегулювання таких питань:

– встановлення меж громад;

– комплексне просторове планування територій громад, що скасовує необхідність розроблення декількох, споріднених за змістом, видів містобудівної документації та документації із землеустрою;

– унормування питань, пов’язаних із її затвердженням;

– унормування формування електронної картографічної основи для планування території;

– забезпечення реального зв’язку програм соціально-економічного розвитку із документацією із просторового планування, а також створення прозорого та неконфліктного механізму врахування громадських та приватних інтересів через прозорі громадські обговорення.

«Значною перешкодою для ефективного управління просторовим розвитком громад залишається успадкована ще з радянських часів система просторового планування, що передбачає паралельне розроблення містобудівної та землевпорядної документації», – написав Тарас Висоцький.

За його словами, оновлення такої документації стримує висока вартість виконання топографо-геодезичних та картографічних робіт на територію громади, широке використання “паперових” технологій при підготовці вихідної інформації для просторового планування, недосконалість нормативного забезпечення, а також відсутність належної публічності містобудівної та землевпорядної документації, а також відомостей земельного та інших галузевих та відомчих кадастрів.

Відсутність належним чином зафіксованих у Державному земельному кадастрі відомостей про межі територіальних громад створює підґрунтя для спорів між органами місцевого самоврядування щодо території своєї юрисдикції.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!