Агромаркет

Закарпаття забезпечуватиме Україну сіллю

Закарпаття забезпечуватиме Україну сіллю

На території Буштинської громади Тячівського району стартували роботи в межах інвестиційної угоди з ТОВ «КАТІОН ІНВЕСТ».

Про це на своїй Фейсбук-сторінці повідомив голова Закарпатської ОДА Віктор Микита.

Мова про кейс, котрий дозволить розробляти Буштинське соляне родовище та добувати до 150 тисяч тонн солі на місяць методом підземного вилуговування через бурові свердловини з поверхні землі.

«Після попередніх геологічних досліджень виявили колосальний соляний пласт, котрий починається з 35 до 500 метрів. Зараз вже розпочали інженерні роботи з будівництва під’їзної дороги, розмітки бурових майданчиків, облаштували місця для працівників та інше. Водночас закупили сучасне обладнання для глибокого промислового буріння», – зауважив Віктор Микита.

За розрахунками фахівців, вже через 6 місяців підприєство добуде першу сіль.

Родовище зможе забезпечити 100% потреби України у технічній солі, яку постачатимуть для утримання доріг у зимовий період. Зараз потреба країни в технічній солі – до 450 тисяч тонн на сезон.

Після планового розвитку інфраструктури підприємство розпочне постачання столової солі для населення.

Нагадаємо,  державне підприємство “Артемсіль” у квітні зупинилося внаслідок обстрілів російської артилерії. Це на деякий час викликало ажіотажний попит на сіль з подальшим підвищенням вартості продукту.