Агромаркет
Головне:
Агромаркет

З початку коронавірусної кризи інвестори вивели $83 млрд із країн з ринком, що формується

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

З початку кризи, пов’язаної з поширенням коронавірусу в світі, інвестори вже вивели з країн з ринком, що формується, $83 млрд — це найбільший зареєстрований відтік капіталу за всю історію.

Про це заявила директорка-розпорядник МВФ Крісталіна Георгієва після телефонної наради міністрів країн G20 з питання надзвичайної ситуації, пов’язаної з COVID-19, повідомляє «Фінансовий клуб».

«Нас особливо турбує становище країн з низькими доходами, які перебувають у критичній борговій ситуації, над цією проблемою ми тісно працюємо зі Світовим банком», — йдеться в заяві на сайті МВФ.

За словами Крісталіни Георгієвої, країни з розвиненою економікою в цілому мають більші можливості протидіяти кризі, тоді як багато країн з ринком, що формується, і країни з низькими доходами стикаються зі значними труднощами.

«Вони відчувають тяжкі наслідки відтоку капіталу, і заходи, до яких вдається країна для боротьби з епідемією, серйозно позначаться на внутрішній економічній активності», – зазначила вона.

Георгієва також нагадала, що Фонд збільшує обсяг екстреного фінансування. За допомогою вже звернулися майже 80 країн. МВФ готовий задіяти весь свій кредитний потенціал, що становить $1 трлн.

Крім того, МВФ поповнює кошти трастового фонду для обмеження і подолання наслідків катастроф з метою допомоги найбіднішим країнам.

«Ми також розглядаємо інші можливі варіанти. Кілька країн з низькими і середніми доходами звернулися до МВФ з проханням провести розподіл СПЗ (спеціальних прав запозиченняSpecial Drawing Rights, SDR), як ми зробили під час світової фінансової кризи, і ми розглядаємо цю можливість з нашими державами-членами», – зазначає глава МВФ.

Також, за її словами, прогноз світового зростання на 2020 рік негативний, з не менш серйозною або ще гіршою рецесією, ніж під час світової фінансової кризи. Але в 2021 році очікується відновлення.

Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!