Агромаркет

З початку 2019 року набув чинності закон, який розширює можливості громад у земельних питаннях

Поділитись:
З початку 2019 року набув чинності закон, який розширює можливості громад у земельних питаннях

1 січня 2019 набув чинності Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вирішення питання колективної власності на землю, удосконалення правил землекористування у масивах земель сільськогосподарського призначення, запобігання рейдерству та стимулювання зрошення в Україні».

Закон розширює можливості органів місцевого самоврядування і регулює:

– передачу земель колективної власності ліквідованих колективних сільськогосподарських підприємств до комунальної власності;

– можливість завершення допаювання до 2025 року сільськогосподарських угідь з обов’язковою передачею несільськогосподарських угідь у комунальну власність;

– можливість місцевих рад звертатись до суду із заявою про передачу земель до комунальної власності в порядку визнання майна безхазяйним. Це стосується як сільськогосподарських, так і несільськогосподарських угідь, якщо до 2025 року такі рішення колишніми членами колективних сільськогосподарських підприємств не будуть прийняті.

Крім того, згідно із законом, лісосмуги віднесено до земель сільськогосподарського призначення і врегульовано їхню передачу в оренду. Громада може створити комунальне підприємство і закріпити лісосмуги у постійному користуванні, що дозволить зберегти їх від знищення.

Право орендувати польові дороги тепер надано всім орендарям масивів. При цьому не можна обмежувати доступ інших орендарів до земельних ділянок. Земельні ділянки державної чи комунальної власності під польовими дорогами, запроектованими для доступу до земельних ділянок, розташованих у масиві земель сільгосппризначення (крім польових доріг, що обмежують масив), передаються в оренду без проведення земельних торгів власникам та/або користувачам земельних ділянок, суміжних із земельними ділянками під такими польовими дорогами.

Закон передбачає можливість обмінювати земельні ділянки державної і комунальної власності, розташовані у масиві земель сільгосппризначення, на рівноцінні земельні ділянки приватної власності у тому ж масиві. На період дії мораторію обмін дозволяється лише на рівноцінну земельну ділянку, тобто таку, нормативна грошова оцінка якої є рівною або відрізняється не більше, ніж на 10%.

Ініціювати інвентаризацію земель, відповідно до закону, можуть власники, орендарі земель або міська/селищна/сільська рада.

AgroTimes

Поділитись:

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!
  • 100 найкращих аграрних підприємств України
  • Експертна рада проекту «Аграрна Еліта України - 2019»
  • 100 найкращих аграрних підприємств України, за номінаціями