Агромаркет

Європа насідає: посольства трьох країн написали звернення до Президента України щодо заборони продажу землі іноземцям

Посольства трьох країн Євросоюзу – Чехії, Швеції та Данії – написали лист-попередження до Офісу Президента, а також на ім’я Дмитра Разумкова, Миколи Сольського, Олексія Гончарука та Давида Арахамії щодо заборони відкриття ринку землі для іноземців. 

У документі зазначається, що компанії, власниками яких є іноземці, вже приймають активну участь у ринку, вступаючи у договірні відносини з пайовиками (орендодавцями) виключно на основі взаємної згоди (відображається у ціні оренди землі) у частині довгострокових партнерських відносин та переважного права на викуп землі у випадку зняття мораторію на продаж сільгоспземель.

«Виключення компаній, власниками яких є іноземці, стане порушенням цих прав, а також суперечитиме правомірним очікуванням іноземних інвесторів. Закордонні інвестори понесуть значні втрати в результаті вимушеного продажу своїх українських активів. Подібний розвиток подій суттєво зашкодить довгостроковій інвестиційній репутації України, а також перешкодить зростанню продуктивності АПК, що є основною метою земельної реформ», – йдеться в повідомленні.

Автори листа стурбовані пропагованим вибірковим підходом, який ставить компанії з іноземним капіталом, які вже присутні на ринку, у дискримінаційне становище, у порівнянні зі стовідсотково українськими компаніями.

«Під значною загрозою у цьому випадку є не тільки репутація, а й загальний обсяг агровиробницва України», — додали у посольствах.

Нагадаємо, згідно із законопроектом №2178-10, за який проголосували у першому читанні, доступ до ринку землі іноземцям нададуть з 2024 року. 

Слід також зазначити, що наразі по всій Україні тривають масові протести проти відкриття ринку землі для іноземців.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!