Агромаркет

ЄС знизив зацікавленість в українському соняшниковому шроті

Однією з головних особливостей 2022 року  став масовий експорт насіння соняшнику з України, який досяг 2,754 млн.тонн. основними імпортерами стали країни ЄС – понад 70%, Туреччина – понад 20 %.

Про це повідомляє пресслужба Асоціації «Укроліяпром».

Таке нарощування експорту насіння соняшнику знизило зацікавленість, зокрема країн ЄС, в українському соняшниковому шроті . Такий масований експорт насіння соняшнику має непередбачувані негативні наслідки для галузі.

«Вважаємо, що однією з причин такого масового експорту насіння соняшнику були невикористані Україною можливості щодо застосування спеціальних захисних заходів у вигляді додаткового збору при експорті насіння соняшнику до країн ЄС в обсягах понад 100 тис.тонн відповідно до Положень ст. 31 Розділу IV та Додатку 1-D до Угоди про асоціацію, якою передбачено, що Україна може застосовувати спеціальні заходи щодо експорту окремих видів товарів, які на разі обкладаються експортним митом, зокрема насіння соняшнику.

Слід враховувати, що експортуючи з України насіння соняшнику в достатніх для забезпечення потреб ЄС та інших країн обсягах, ми втрачаємо ринок збуту соняшникової олії та шроту в цих країнах», – констатують в «Укроліяпром»..

Нагадаємо, Україна зможе наростити експорт в ЄС за рахунок агропродукції з доданою вартістю.