Агромаркет

Україна зможе наростити експорт в ЄС за рахунок агропродукції з доданою вартістю

У травні Україна експортувала майже у 5 разів більші обсяги с/г продукції, ніж у березні – 1,7 млн тонн.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства аграрної політики та продовольства України.

Так, за офіційною статистикою, у березні було експортовано близько 350 тис. тонн, у квітні – втричі більше, близько 1 млн тонн, а в травні маємо показник понад 1 млн 700 тис. тонн, розповів він.

«Це ще не такі обсяги, які йшли через морські порти, але це суттєве постійне зростання. Найбільше безпосередньо експортується через Польщу, потім Румунію, решта – через інші країни Європейського Союзу», – зазначив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький.

За його словами, величезну підтримку в цьому питанні Україні надає Польща, адже саме з нею ми маємо найбільшу кількість переходів – і залізничним, і автошляхом. Тому Польща постійно збільшує кількість компетентних працівників митних органів, а режим роботи переводиться у формат 24 на 7, що дозволяє значно прогресувати.

«Ми й надалі продовжуватимемо працювати в цьому напрямі, оскільки вважаємо, що ще неповний потенціал використано цих альтернативних шляхів», – підкреслив перший заступник Міністра агрополітики.

На його переконання, зараз у ЄС збільшиться і обсяг експорту продукції з доданою вартістю. Адже якщо зернові й олійні раніше експортувалися без обмежень, то на цілу низку продукції квоти вичерпувалися за декілька місяців – переважно обмеження стосувалися насамперед продукції з доданою вартістю.

«Наприклад, на мед квота завжди закінчувалася в січні. Були квоти на молочну продукцію, на томатну пасту, на яблучний концентрат, на м’ясо птиці, на крупи. Зараз за цими всіма продуктами обмежень не буде – ми очікуємо на суттєве зростання», – зазначив він.

Нагадаємо, Україна торік займала лідерські позиції в рейтингах експорту агропродукції.