Агромаркет

ЄС має намір до 2030 року вдвічі скоротити використання пестицидів

Єврокомісія розробила проєкт документа, на підставі якого зобов’яже країни, що входять до ЄС, до 2030 року вдвічі скоротити обсяги використання хімічних пестицидів.

Про це повідомляє Reuters.

Таке рішення було прийнято для запобігання загибелі бджіл і вже викликало критику серед аграріїв, які вважають, що відмова від хімічної обробки культур негативно позначиться на врожайності сільгоспкультур. Втім, представники Єврокомісії не пояснили, яким чином буде впроваджуватись запропонована ними програма.

Як зазначається, обробка посівів пестицидами провокує масову загибель бджіл. Така тенденція ставить під загрозу 76% виробництва продовольства в Європі, яке залежить від запилення. За даними Європейського управління з безпеки харчових продуктів, бджолярі в Західній Європі регулярно повідомляють про зниження чисельності бджіл.

Деякі сільськогосподарські групи заявили, що масова заборона на пестициди може привести до зниження врожайності сільськогосподарських культур.

У свою чергу європейські законодавці закликали до встановлення обов’язкових цільових показників для скорочення використання пестицидів в ЄС. Організація з органічних продуктів харчування і сільського господарства (IFOAM) також наполягає на більш амбітних цілях – скорочення на 80% синтетичних пестицидів до 2030 року і повна відмова від них до 2035 року.

Нагадаємо, Польща дозволила неонікотиноїдну обробку ріпаку попри заборону ЄС.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!