Агромаркет
Головне:
Агромаркет

Єгипет закупив значні партії чорноморської пшениці на тлі зниження цін

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:
Єгипет закупив значні партії чорноморської пшениці на тлі зниження цін

Зниження біржових цін на пшеницю, що триває з початку тижня, посилило тиск на котирування чорноморської пшениці, які зупинили зростання та навіть розвернулися донизу. На тлі зниження цін єгипетський GASC провів тендер із закупівлі пшениці, де, як і очікували трейдери, придбав значні партії зерна за нижчою, ніж минулого тижня, ціною.

Про це повідомляють аналітики електронної зернової біржі Grain Trade. 

Як зазначається, кількість пропозицій для участі в торгах виросла до 33, з яких української пшениці було 12 заявок, російської – 21, тоді як румунська та французька пшениця участі в тендері не брали.

Внаслідок високої конкуренції між продавцями ціни пропозицій російської пшениці опустилися, у порівнянні з попереднім тижнем, на $0,45-3/тонна, до $212,1-219,9/тонна (FOB), а української – на $0,6-1/тонна, до $214,5-219,5/тонна (FOB). 

Так, на черговому тендері GASC придбав 295 тис. тонн російської та 115 тис. тонн української м’якої борошномельної пшениці з протеїном 12,5% та поставкою 11-30 вересня на умовах оплати за 180-денним акредитивом за середньою ціною $212,76/тонна (FOB) або $226,71/тонна (C&F), яка на $2,65/тонна (FOB) та $1,78/тонна (C&F) нижча, ніж ціна закупівлі попередніх торгів, де було законтрактовано 470 тис. тонн російської та української пшениці.

Як відомо, єгипетські тендери є основними індикаторами котирувань чорноморської пшениці, тому зниження цін збільшить попит з боку інших покупців пшениці.

Джерело:
AgroTimes
Поділитись: