Агромаркет

Який порядок викупу земельних ділянок, що перебувають у постійному користуванні

Наразі законодавством не визначено процедури викупу земельних ділянок, що перебувають у постійному користуванні (довічному успадкованому володінні), а відтак доцільно керуватися загальними нормами земельного законодавства.

Про це йдеться в інформаційному листі, підготовленому ЮФ MARTYNIV LAW.

Порядок продажу земельних ділянок державної та комунальної власності громадянам та юридичним особам визначений ст. 128 Земельного кодексу.

Відтак громадяни, зацікавлені у викупі земельних ділянок, що перебувають у їх в постійному користуванні (довічному успадкованому володінні), подають відповідну заяву (клопотання) до розпорядника землі – місцевої ради.

У заяві (клопотанні) зазначаються місце розташування земельної ділянки, її цільове призначення, розміри та площа.

Разом із заявою доцільно подати: копію державного акта на право постійного користування (довічного успадкованого володіння); витяг із Державного земельного кадастру про земельну ділянку; витяг із документації про нормативну грошову оцінку ділянки; проект договору викупу земельної ділянки.

 Рішення про викуп приймається на пленарному засідання ради, на підставі якого надалі укладається договір викупу земельної ділянки. Викуп може здійснюватися з розстроченням платежу до десяти років, однак часто розпорядник землі просить сплатити вартість землі одним платежем. Тут вже вирішує покупець самостійно, з огляду на свої фінансові можливості.

Раніше ми писали, чи мають ФГ-юрособи право на викуп орендованих земель.