Агромаркет

Якщо буде створено Реєстр пов’язаних осіб, всі агровиробники зможуть отримувати однакові дотації, – Мартинюк

Якщо буде створено Реєстр пов’язаних осіб, всі агровиробники зможуть отримувати однакові дотації, – Мартинюк

Створення Реєстру пов’язаних осіб може поставити крапку в питанні виділення дотацій для великих агропідприємств.

На цьому наголосив в.о. міністра аграрної політики та продовольства Максим Мартинюк.

Сьогодні, на його думку, принцип дотацій об’єктивний і доступ до програми компенсацій у всіх виробників незалежно, від розміру компанії, рівний.

«Є ідея, яка могла б обмежити розмір дотацій в одні руки 150 млн грн. Але вона зможе працювати, якщо буде застосована до групи компаній, – зазначив Максим Мартинюк. – Тому що кілька юридичних осіб, які контролюються з одного центру, можуть отримувати по 150 млн кожна. Це буде неправильно».

На думку Максима Мартинюка, якщо вже запроваджувати обмеження, то лише на групу пов’язаних компаній. «Мінагрополітики підтримує цю ідею, але технічно реалізувати сьогодні це не має можливості, тому що в Україні має бути створений Реєстр пов’язаних осіб. Це сфера відповідальності Державної фіскальної служби», – уточнив він.

Створення Реєстру пов’язаних осіб, потім запровадження обмеження 150 млн грн на одну компанію або групу компаній – і ми ставимо крапку у питанні виділення дотацій для великих підприємств, вважає в.о. міністра.

«Хоча треба підтримувати й ефективність, – додав він. – Треба знайти баланс інтересів і керуватися, перш за все, тим, що необхідно державі, економіці, що потрібно для того, щоб створювалися нові робочі місця, нарощувався експорт, і при цьому дотримуватися принципу справедливості рівності доступу».

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!