Агромаркет

Як сплачувати податки на землю без визначення НГО

Податки без нормативної грошової оцінки землі сплачуються в залежності від НГО по області.

Про це повідомляє пресслужба міністерства аграрної політики та продовольства України.

У середньому по країні НГО становить  27,5 тис. грн за гектар. При тому, що середня базова вартість 1 га в населених пунктах – близько 1,7 млн грн, а мінімальна оцінка 1 га промисловості чи транспорту за межами населених пунктів – близько 415 тис. грн. «Така різниця у вартості ділянок одного призначення несправедлива. Тому важливо, щоб громада провела оцінку земель за новою методикою, і середня оцінка земель промисловості, транспорту, енергетики «підтягнеться» до максимальної», – зауважують у міністерстві.

За межами населених пунктів розташовані 72 % земель гірничодобувних підприємств, 69 % земель енергетики та 75 % земель підприємств транспорту. Різке зростання податкового навантаження на несільськогосподарські землі за межами населених пунктів призвело би до погіршення бізнес-клімату. Тому цілком логічним є зменшення показників для тих, хто сплачував за найвищими ставками, якщо підприємства вже не платитимуть громадам за промислові землі як за сільськогосподарські. Таке рішення утримує баланс адекватного податкового навантаження та надходжень у бюджети громад.

Нагадаємо, розмір НГО земельної ділянки можна тепер переглянути в будь-який час. Також ми писали, що платник податку може отримати НГО землі ще до її продажу.