Агромаркет

Розмір НГО земельної ділянки можна тепер переглянути в будь-який час

Урядовою постановою № 6 від 5 січня 2021 року внесено зміни у Порядок ведення Державного земельного кадастру та Порядок проведення загальнонаціональної (всеукраїнської) нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення.

Як пояснив AgroTimes юрист корпоративної практики, практики землі та нерухомості ЮФ Martyniv Law Денис Черніков, тепер власник або землекористувач вправі переглянути розмір затвердженої органом місцевого самоврядування нормативної грошової оцінки (НГО) земельної ділянки у будь-який час, не очікуючи закінчення 5 річного строку з моменту затвердження технічної документації. Крім того, розмір всеукраїнської НГО окремої земельної ділянки може бути переглянуто.

Для цього її власник (землекористувач) має  замовити таку оцінку у землевпорядної організації.

Розроблена технічна документація НГО підлягає державній експертизі, а вже тоді затверджується відповідною місцевою радою. Далі відомості про НГО слід внести до Державного земельного кадастру. Для цього подають реєстратору заяву про внесення відомостей до ДЗК, технічну документацію з такої оцінки та електронний документ (файл), що формується й надається розробником документації.

Нагадаємо, контроль за концентрацією сільгоспземель посилять.