Агромаркет
Головне:
Агромаркет

Як продати землю з переважним правом на купівлю ділянки, - фахова думка

Існують певні особливості продажу землі, за якою є переважне право на купівлю.

Про це AgroTimes розповіла Андріана Мартинів,  керуючий партнер ЮФ MARTYNIV LAW.

Власник ділянки за два місяці до запланованої дати угоди з купівлі-продажу повинен подати нотаріусу намір про продаж землі та проєкт договору купівлі-продажу землі. Намір про продаж підлягає реєстрації у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно.

«Ми розглядаємо ситуацію, коли земля продається не на торгах, тому власник подає таку заяву нотаріусу разом із проєктом договору. Далі, нотаріус повинен повідомити суб’єкта переважного права про те, що земля буде продаватися. Таке повідомлення має бути здійснене протягом трьох робочих днів або цінним листом з описом вкладення та повідомлення про вручення або під розписку», – пояснила Андріана Мартинів.

За словами експертки, якщо протягом місяця суб’єкт переважного права не надав відповіді, відмовився від укладення договору, не з’явився для укладення договору, або ж повідомлення з пошти повернуто нотаріусу у зв’язку із закінченням строків зберігання, вважається, що суб’єкт переважного права від нього відмовився. Строки на надання відповіді не зупиняються у зв’язку із передачею переважного права іншій особі.

«Моделюємо також ситуацію, коли орендарю було повідомлено одну ціну, а потім власник вирішив продати землю дешевше третій особі. В такому разі нотаріус повинен пройти процедуру з повідомленнями особи з переважним правом повторно, і повідомити про нову ціну продажу, чи зміну інших істотних умов договору купівлі-продажу ділянки», – зауважила Андріана Мартинів.

Водночас, якщо продаж землі відбувся із порушенням переважного права на купівлю, особа, чиє право порушене, може подати позов до суду про переведення на нього прав та обов’язків покупця. Одночасно позивач зобов’язаний внести на депозитний рахунок суду грошову суму, яку за договором купівлі-продажу повинен сплатити покупець.

Раніше ми повідомляли, які є обмеження для власників сільськогосподарської землі.

Раніше ми писали, кому надається переважне право на купівлю землі. Також ми писали, що тільки банки мають право брати сільськогосподарську землю в заставу.

Журнали