Агромаркет

Виробництво соняшникової олії знизилось на 13,5%

У вересні – жовтні 2021/22 МР у порівнянні з відповідним періодом минулого року спостерігається зниження виробництва соняшникової олії на 13,5%.

Про це повідомляє пресслужба асоціації «Укроліяпром».

Зниження обсягів виробництва пояснюється стримуванням продажів насіння соняшнику сільськогосподарськими виробниками в очікуванні зростання цін на дану сировину, що підтверджується значним зростанням запасів у виробників соняшнику та зменшенням експорту олії соняшникової в цей період на 14,2%.

При цьому запаси олії соняшникової тільки на підприємствах перевищили 138 тис.тонн (понад 34% від внутрішнього річного використання).

Цінова ситуація на внутрішньому ринку стабільна, заявки торговельної мережі виконуються у повному обсязі, олія соняшникова присутня у широкому асортименті.

У вересні – жовтні спостерігається зростання виробництва соєвої олії та шроту відповідно на 14,7% та на 21,7%. Значно зросло виробництво ріпакової олії – на 59,1% (липень – жовтень 2021/22 МР).

Щодо прогнозу виробництва олій рослинних у 2021/22 МР, прогнозується значне зростання у порівнянні з 2020/21 МР. Зокрема, по олії соняшниковій – на понад 24%.

Нагадаємо, Україна – на першому місці за експортом соняшнику та олії. Також ми писали, що урожай соняшнику вже на 12% перевищує минулорічний.